• ​​​ROK SZKOLNY 2023/2024

ZBIÓRKA

MINI ZABAWECZEK I LIZAKÓW NA ODDZIAŁY DZIECIĘCE

Zbieramy (nowe) mini zabaweczki i lizaki na oddziały dziecięce dla małych Wojowników.

Akcja trwa od 06.11 br. do 17.11 br.

„Szkoło Pomóż i Ty”

Pragniemy pomóc Fabianowi Czechowskiemu, który od urodzenia cierpi na autyzm wczesnodziecięcy oraz padaczkę.

Środki zgromadzone w ramach akcji „Szkoło pomóż i Ty” zasilą konto Fabiana i zostaną przeznaczone na jego specjalistyczną rehabilitację oraz leczenie.

Link do zbiórki

• XXIV edycja Akcji „Góra Grosza”

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”

Nasza szkoła przyłącza się do XXIV edycja Akcji „Góra Grosza”, której organizatorem  jest Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku celem jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

Zbieramy monety od 01.11.2023 do 29.02.2024

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU!!!

• Akcja "Ocieplić zimę"

• ROK SZKOLNY 2022/2023

• Zachęcamy do pomocy

Przyłącz się do nas! Zapraszamy!
        Pamiętaj: zamiast słodyczy i lukrowanych pączków – www.pączek.kapucyni.pl

• ROK SZKOLNY 2021/2022

• .

• PAMIĘTAMY - 3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.

• Akcja KREDKOBRANIE

•                  Światowy Dzień Zwierząt

• Cegiełki Fundacji "Pomóż i Ty"

•    Od września w szkole trwa akcja charytatywna Fundacji "Pomóż i Ty". U wolontariuszy można kupić pomoce naukowe w postaci cegiełek.
          Po jednej stronie wzory matematyczne, chemiczne, pisownia wyrazów, czy ważne historyczne daty, a po drugiej kolorowa grafika, która zauroczy każdego. a pieniądze uzyskane z ich sprzedaży będą przeznaczone na zakup pomocy edukacyjnych lub sprzętu niezbędnego do funkcjonowania i rehabilitacji podopiecznych fundacji.

• ROK SZKOLNY 2020/2021

• WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI

W Tłusty Czwartek okaż serce i pomóż potrzebującym w Afryce.

Lubisz pączki? Podziel się nimi z dziećmi w Afryce. Wejdź na stronę pączek.kapucyni.pl i podziel się tym, co lubisz.

W sercu Afryki pracuje 11 misjonarzy kapucynów z Krakowa. W Republice Środkowoafrykańskiej, trwa wojna, a misjonarze są często jedynymi obrońcami nękanych ludzi. Wokół misji gromadzą się uciekinierzy, przede wszystkim kobiety z dziećmi. W szkołach misjonarze mają pod opieką setki niedożywionych dzieci.

Równowartość  jednego Twojego pączka  (2 zł) to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni.

Cele tegorocznej akcji to pomoc głodującym dzieciom, budowa szkół, przedszkola, studni i kaplic.  Sfinansowane zostaną też operacje dla osób niesprawnych ruchowo, dzięki czemu będą mogły żyć samodzielnie.

Zrobisz to  bez wychodzenia z domu – kupując e-pączka za pośrednictwem strony: www.paczek.kapucyni.pl.  – Zamiast zjadać prawdziwe pączki, możesz odmówić sobie tej przyjemności i złożyć datek, który trafi do misjonarzy kapucynów i ich podopiecznych w Afryce.

ZACHĘCAMY do udziału w akcji, która od lat cieszy się duża popularnością w kraju, smakując pączki porozmawiajmy ze swoją rodziną i poślijmy pączka potrzebującym dzieciom – możemy to uczynić nie tylko w Tłusty czwartek, ale przez cały czas Wielkiego Postu!

• Zapraszamy udziału w akcji MEN Razem na Święta

„Razem na Święta” 2020

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym.

czytaj więcej... Razem_na_swieta_2020.docx

• Dzień Wolontariusza

5 grudnia od 1986 roku na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji pragniemy złoży serdeczne życzenia oraz przekazać słowa wdzięczności dla Wszystkich, którzy bezinteresownie ofiarują swój czas, pomocną dłoń i wsparcie osobom potrzebującym, słabszym, chorym, pokrzywdzonym przez los.  Życzymy siły i wytrwałości.

• GÓRA GROSZA

Jak co roku, zachęcamy  do udziału w akcji Góra Grosza. To już XX edycja organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom
      w celu wsparcia  dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami.

W czasie nauki zdalnej proponujemy Wam zbiórkę monet wraz z całymi Rodzinami w swoich domach. Gdy będziemy mogli już bezpiecznie wrócić do szkoły – przyniesiecie monety, które przekażecie na konto Waszej klasy.

Pamiętajcie, ważny jest każdy gest życzliwości i dobroci, wzajemna pomoc. Każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc. Bądźmy blisko bez względu na odległość.