Klasa 1a i 1b - Pasowanie na czytelnika
- 34
ZBIERAMY LATARKI DLA DZIECI Z UKRAINY
Fundacja Uniters organizuje akcję zbierania 4,5 miliona latarek dla 4,5 miliona dzieci w Ukrainie.
Ciemne schrony, brak prądu w domu, szkole, przedszkolu ze względu na bombardowania, ciemne korytarze, nieoświetlone ulice i klatki schodowe to rzeczywistość ukraińskich dzieci. Wszystkie boją się ciemności, dlatego razem podarujmy im światło – namiastkę poczucia bezpieczeństwa. Ta symboliczna latarka rozproszy ciemność i strach. Będzie przypomnieniem, że cały świat jest z ukraińskimi dziećmi.
Fundacja Uniters zawiezie zebrane latarki na Ukrainę, wolontariusze pojadą wszędzie tam, gdzie są dzieci.
W pomoc logistyczną akcji zaangażował się Związek Ochotniczych Straży Pożarnych .
OFIAROWANE LATARKI Z BATERIAMI BĘDĄ ZBIERAĆ WOLOTARIUSZE PROJEKTU „MIEĆ WYOBRAŻNIĘ MIŁOSIERDZIA” W DNIU 2 MARCA 2023 R.
Zajęcia rozwijające z przyrody
Uczniowie klasy 3a w ramach zajęć rozwijających z przyrody wykonywali makiety na temat ,,Warstwowej budowy lasu". Uczniowie pracowali w grupach. Byli bardzo zaangażowani. Praca sprawiła im wiele radości i satysfakcji.
3
Program Stypendialny Horyzonty
Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty
i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.
- Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.
- Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
- Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy certyfikujące.
- Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy też do udziału w ciekawych warsztatach i projektach społecznych.
- Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.
Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1700 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednej ze szkół partnerskich Fundacji EFC.
Poniżej lista szkół, z którymi współpracujemy w województwie małopolskim:
- V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
- VIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie
- Technikum Łączności Nr 14 w Zespole Szkół Łączności w Krakowie
Rekrutacja startuje 15 lutego i trwa do 31 marca! Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty, na Instagramie i TikToku: @stypendium_horyzonty.
***
Fundacja EFC od 13 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich.
Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko tysiąca uczniów i uczennic. Obecnie ponad 200 stypendystów i stypendystek uczy się w 18 szkołach średnich w całej Polsce.
Program prowadzony jest w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.
Zachęcamy do pomocy
Przyłącz się do nas! Zapraszamy!
Pamiętaj: zamiast słodyczy i lukrowanych pączków – www.pączek.kapucyni.pl
Wyzwanie czytelnicze klas 1 - 3
17 luty 2023 r.
- 115
17 lutego Dzień Kota
- 6
„Miłość należy okazywać każdego dnia wszystkim, nie tylko od święta”
- 16
Tłusty czwartek
Ostatni czwartek przed wielkim postem (czyli 52 dni przed wielkanocą) w kalendarzu chrześcijańskim.
Geneza tłustego czwartku sięga pogaństwa. Był to dzień, w którym świętowano odejście zimy i nadejście wiosny. Ucztowanie opierało się na jedzeniu tłustych potraw.
Około XVI wieku w Polsce pojawił się zwyczaj jedzenia pączków w wersji słodkiej. Wyglądały one nieco inaczej niż obecnie – w środku miały ukryty mały orzeszek lub migdał. Ten, kto trafił na taki szczęśliwy pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem.
W naszym przedszkolu i szkole w tłusty czwartek, każdy otrzymał pysznego pączka ze słodkim nadzieniem różanym.
Atrakcje zapewniła Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy.
Zabawa karnawałowa w klasach 1-3
- 21
Ogłoszenie !
Szkolne Koło PCK zachęca do udziału w poniższej akcji.
Zebrania z rodzicami
Wyróżnienie
Podziękowania za akcję Góra Grosza
Drukarka 3D
BohaterOn
Aktualności